laupäev, 30. oktoober 2021

Maguskartuli tortillad (teraviljavaba ja maisivaba).

 


Maguskartuli tortillad (teraviljavaba ja maisivaba).


Maguskartuli tortillad (teraviljavaba ja maisivaba). Pilt: https://www.medicalmedium.com/blog/sweet-potato-tortillasKogus: 4-5 keskmise suurusega tortillat

Vaja läheb:
2 keskmise suurusega maguskartulit, kooritud ja kuubikuteks lõigatud (vaja läheb 240 ml püreed)
360 ml cassava jahu, vajadusel rohkem
1 spl arrowroot jahu
120 ml kikerherne jahu
1/2 tl meresoola
1/2 -1 spl sooja vett, kui vaja

Valmistamine:
1. Auruta aurutuspotis kuubikuteks lõigatud maguskartul pehmeks. Umbes 10-15 minutit läheb aega.
2. Vala pehmed ja jahtunud maguskartuli kuubikud blenderisse ja blenderda seni, kuni ühtlaselt kreemine. Mõõda välja 1 tass (240 ml) maguskartuli püreed (ülejääk kasuta ära mõnes teises retseptis).
3. Pane maguskartulipüree suurde kaussi. Lisa manioki jahu (cassava), arrowroot jahu, kikerhernejahu ja meresool. Sega koostisained läbi (mugav on seda teha augulise pudrunuiaga). Edasi mudi tainas veel käsitsi üle (umbes 3-5 minutit). Lisa mudimise ajal vajadusel vesi, kui tainas tundub liiga kuiv ja kõva. Sõltuvalt maguskartuli niiskusest ei pruugi vett üldse vaja minna. Mudi tainast ja kui see on liiga kleepuv, siis lisa vajadusel juurde cassava jahu, sest taigen, ei tohi üldse kleepuda.
4. Kui taigen on valmis lõika see 4 ühtlaseks tükiks.
5. Rulli taignatükki kahe küpsetuspaberi vahel kuni see on umbes 3 mm paksune. Teised tükid hoidke senikaua toidukilega kaetult, et need ei kuivaks.
6. Eemaldage pealmine küpsetuspaber. Kasutage panni kaant, et välja lõigata sobiva suurusega ketas. Eemaldage üleliigne tainas.
7. Kuumutage mittenakkuva pinnaga pann keskmisel kuumusel.
8. Keerake tortilla pannile ja eemaldage kohe küpsetuspaber. NB! Kui jätate selle liiga kauaks külge võib see taigna külge kinni kleepuda. Küpseta 3-4 minutit mõlemalt küljelt, kuni kuldpruun. Korrake sama protseduuri ja ülejäänud taignatükkidega. Säilitage õhukindlalt toatemperatuuril.

Originaalretsepti koos videoga saab vaadata siit.

Cassava jahu saab osta näiteks siit.

Palju lahedaid Meditsiinimeediumi retsepte leiad veel siit.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar