neljapäev, 16. veebruar 2017

Kookosjahust vahvlid.


 Just täna sai täis 1 kuu Jaanipäeva challenge-iga liitumisest ja just täna hommikul üllatas mind kaal täpselt 7,0 kg kergema kaaluga. Juhuuu! Esimene kuu on edukalt läbitud :) Loodan, et ka järgmine kuu läheb mul sama kergelt. 


Õnnelik kergema kaalu üle. Pilt: netist.

  Selle "tähtpäeva" puhul otsustasin teha hommikuks midagi natuke "pidulikumat" ja seega tegin kookosjahust vahvleid. Ega see nüüd teab mis uhke toit pole aga ma vähemalt üritasin, niipalju kui mu oskused lubasid. Midagi natuke teistmoodi ju küll. Kookosjahu Maksimarketist. Pilt: netist.
Sötrin suhkur. Pilt: netist.

 Kookosjahust vahvlite retsepti leidsin siit. Mina tegin need vahvlid muidugi mind juba 26 aastat truult teeninud vahvliküpsetajaga "Esta - 2" ja ehk sellepärast tuli mul neid sellest taignakogusest kokku kolm tükki. Originaalretseptis tuli valmiskoguseks 2 vahvlit aga temal oli ka kaasaegsem vahvliküpsetaja, mis teeb suuremaid vahvleid. 
Aasa rõõsakoorevõi. Pilt: netist.

Vaja läheb: 
20 g kookosjahu
3 muna
1/4 tl söögisoodat
10 g võid (taigna sisse)
3 g Sötrinit (magustamiseks)
10 g võid (vahvliraudade määrimiseks)

Valmistamine:
 Klopi munad magusainega lahti. Minul oli retseptis kasutatud LCHF toitumisse sobivat magustajat Sötrin-it. Sötrinit saab osta siit
 Sega kookosjahu söögisoodaga ja lisa lahtiklopitud muna hulka. Sega korralikult segamini. Lisa taignale sulatatud või ja klopi veelkord korralikult läbi, et ei jääks tükke sisse. Lase kookosjahul natuke paisuda enne küpsetama hakkamist. 
 Pane vahvliküpsetaja kuumenema. Pintselda mõlemad vahvliraua pooled võiga ja küpseta mõnusad kuldpruunid vahvlid. 


Minu retro vahvliküpsetaja. Foto: erakogu. 

 PS! Või asemel võib vabalt kasutada ka kookosõli või gheed. Siis on need vahvlid ka laktoosivabad. 
Et saada veel süsivesikuvaesemaid vahvleid kasuta madalama süsivesikusisaldusega kookosjahu. Näiteks osta see siit või siit.

 Serveerida võid vahvleid millega iganes. Valikuid on väga palju. Kasuta vahukoort, kookoskreemist vahukoort (retsept siit), mõnusalt paksu hapukoort, Kreeka jogurtit, mascarponet, toorjuustu, marju, pähkleid, pähklivõid või tee vahvlitele peale kaneelivõid (retsept siit).
 Vahukoored (nii kookoskreemist valmistatud, kui ka tavalise vahukoore) võid maitsestada näiteks toorkakaoga. Kaunistada võib kakaonibsidega, kookoshelveste või kookoslaastudega. 


Kookosjahust vahvlid toorjuustu - vaarika kreemiga. Foto: erakogu. 

 Mina tegin enda vahvlite peale toorjuustu - vaarika kreemi.

Vaja läheb:
70 g sügavkülmutatud vaarikaid 
100 g naturaalset toorjuust
3 g sötrinit. 


Maitsestamata toorjuust. Pilt: netist. 
Sügavkülmutatud vaarikad. Pilt: netist. 

Valmistamine:
 Sulata sügavkülmutatud vaarikad. Sega korralikult toasooja toorjuustuga ja magusta Sötrin suhkruga. 
 Aseta kreem tordipritsi ja kaunista vahvlid kreemiga.
 Minul on kaunistamisega kehvad lood ja tordipritsi nii meisterlikult kasutada ei oska, kui võiks. Aga näeb nii ka ilus välja. 

Siin vahvlite toitumisalane teave: Ja siin on toorjuustu - vaarika kreemi toitumisalane teave: Ja siin siis minu vahvlid vaarika - toorjuustu kreemiga:


Kookosjahust vahvlid vaarika - toorjuustu kreemiga. Foto: erakogu. 
Mõnusat maiustamist! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar