Kuvatud on postitused sildiga broilerifilee. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga broilerifilee. Kuva kõik postitused

neljapäev, 7. juuni 2018

Magus Hawaii kana.


 See retsept jäi mulle kuskilt silma ja tekitas huvi järgi proovida. Ja tõesti mega maitsev toit! 

Magus Hawaii kana. Foto: erakogu. 

 Siin retsepti tõlge:


Kogus: 4 - 6 portsu

Koostis:
  • 3-4 kondita, nahata broilerifileed
  • soola ja jahvatatud musta pipart maitse järgi
  • 360 ml maisitärklist
  • 3 muna, lahtiklopitud
  • 60 ml õli
    Magusa Hawaii koostisosad:
  • 240 ml ananassi mahla
  • 120 ml pruuni suhkrut
  • 80 ml sojakastet
  • 1 tl pressitud küüslauku
  • ½ spl maisitärklist
  • 1 punane paprika kuubikuteks lõigatud
  • 600 ml ananassitükke 
Saaremaa jahutatud broilerifilee. Pilt: netist. 
Must pipar veskis. Pilt: netist. 
Himaalaja roosa sool. Pilt: netist. 
Maisitärklis. Pilt: netist. 
Muna. Pilt: netist. 
Ananassinektar. Pilt: netist. 
Rafineerimata roosuhkur. Pilt: netist. 
Coconut aminos. Pilt: iHerb lehelt. 
Küüslauk. Pilt: netist. 
Punane paprika. Pilt: netist. 
Ananass. Pilt: netist. 
Neitsioliivõli. Pilt: neti








Valmistamine:
  1. Eelkuumuta ahi 160 kraadini. Lõika broilerifilee suupärasteks tükkideks ja maitsesta soola ja pipraga.
  2. Pane ühte kaussi maisitärklis ja teise kaussi lahtilöödud munad. Veereta broileritükke maisitärklises ja seejärel kasta lahtiklopitud muna sisse.
  3. Kuumuta suurel pannil õli keskmisel kuumusel ja prae broilerifilee tükid, kuni kuldpruunid. Tõsta praetud broilerifileetükid ahjuvormi.
  4. Sega suures kausis kokku ananassimahl, pruun suhkur, sojakaste, pressitud küüslauk ja maisitärklis. Lisa punase paprika kuubikud ja ananassitükid. Vala saadud segu ahjuvormi praetud broileritükikeste peale ja küpseta ahjus 1 tund.
  5. Sega iga 15 minuti tagant, et broileritükid oleksid ilusti kastmega kaetud.
  6. Serveeri keedetud riisiga ja lõika peale rohelist sibulat.
  7. Head isu! 

Minul olid sellised koostisosad:
1 pakk ehk 3 jahutatud broilerifileed (517 g)
Himaalaja roosat soola broilerifileetükikeste maitsestamiseks
värskeltjahvatatud musta pipart broilerifileetükikeste maitsestamiseks
1/2 tassi ehk 60 g maisitärklist
2 kanamuna (98 g)
1 tass ehk 240 ml ananassimahla
100 g rafineerimata roosuhkrut
50 g sojakastme asendust coconut aminos
1 küüslauguküüs (5 g)
1/2 punast paprikat
200 g ananassi (kasutasin värsket)
1/2 spl maisitärklist (7 g)
4 spl toiduõli (60 ml)

Magus Hawaii kana. Foto: erakogu. 

MINU KOMMENTAAR:
Valmistasin samamoodi, kui originaalretseptis. Ma kohe alguses vaatasin, et sellist kogust maisitärklist ja muna mul kohe kindlasti vaja ei lähe. Veereta neid broilerifileetükikesi seal maisitärklises palju tahad niipalju nad seda omale külge kuidagi ei võta, kui originaalretseptis kirjas. Võrdluseks 3-4 broilerifilee kohta 1 1/2 maisitärklist ehk see teeb koguseks 360 ml maisitärklist või minu 3 broilerifileetükki ja 1/2 tassi ehk 60 g maisitärklist ja sedagi jäi pisut veel kausi külge. Ka muna panin mina ainult 2 tk ja sedagi jäi tegelikult veel järgi. 

 Sojakastme asendasin mina coconut aminose vastu, mis on täpselt sojakastme maitsega aga pole tehtud mitte sojast, vaid kookosest. Rohkem selle coconut amonos-e kohta saate lugeda siit (postituse lõpus on selle kohta info olemas). Kel sojaga soojemad suhted, need võivad sojakastet kasutada. 
 Ostsin seekord värske ananassi, kuna need olid parajasti soodushinnaga. Mõni päev "küpses" mul veel kodus ja väga maitsva, magusa ja mahlaka ananassi sain. 
 Ananassi ei raatsinud mahlaks ise teha. Läksin lihtsama vastupanu teed ja ostsin poest valmis mahla. Ja kuna need poemahlad on suhkrut täis, siis vähendasin pisut retseptis suhkru osa. 
 Juurde keetsin Veski Mati pruuni täisterariisi. Võtsin 200 g kuiva riisi (rohkem kodus seda hetkel kahjuks polnud, muidu oleksin suurema koguse riisi teinud) + 400 ml vett ja kokku tuli 520 g keedetud riisi. Jagasin selle kaheks portsuks ja sain portsu kaaluks 260 grammi. 

Pruun täistera riis. Pilt: netist. 
 Supermaitsev toit tõesti. Selline mõnusalt magushapu ja mahlakas. Kusjuures ma ei viitsinud seda järgmine päev tööl isegi soojaks teha ja isegi külmalt oli väga maitsev. Soovitan!

 Ja siin on selle toidu toitumisalane teave. Kokku tuli mul seda rooga 1140 g. Jagasin selle koguse 4 portsuks ja sain ühe portsu kaaluks 285 g. Kusjuures isegi poolest portsust täiesti piisab, kui riisi ka juurde võtta. Mina jagasingi ühe portsu pooleks ja sain tööl 2 korda "lõunat" süüa. 


 Ja siin eraldi riisi toitumisalane teave. See küll ei saa nüüd päris täpne olla, kuna keetmisel see muutub  aga no kuidas õigesti arvutada? 


 Ja siin on selle toidu makrod (ainult magus Hawaii kana):

 Riisi makrod:


Ja siin magus Hawaii kana koos riisiga:


 Nagu näha, siis kõige hullemini tasakaalust väljas polegi. Võib vahest süüa küll :D 

 PS! Kui lisate ka rohelist sibulat oma toidule, siis lisage oma toitumispäevikusse ka see. 

neljapäev, 15. märts 2018

Magusalt tšilline tatra - kana roog.


 Lehitsesin Fitlap-i retsepte ja silma jäi tatra-kanaroog. Otsustasin ka midagi sellist teha aga nagu alati enda moodi. 

Vaja läheb:
230 g tatart, keedetult 740 g
800 ml vett
1 spl oliivõli (15 ml)
540 g broilerifileed, praetult 390 g 
meresoola
jahvatatud musta pipart
100 g maisi
100 g herneid
100 g punane paprikat
100 ml Tai magusat tšillikastet 


Tatar. Pilt: netist. 
Ekstra neitsioliivõli. Pilt: netist. 
Eestimaine broilerifilee. Pilt: netist. 
Himaalaja roosa sool. Pilt: netist. 
Jahvatatud must pipar. Pilt: netist
Mais. Pilt: netist. 
Rohelised herned. Pilt: netist. 
Punane paprika. Pilt: netist. 
Magus tšillikaste. Pilt: netist. 






































Valmistamine: 
1. Mõõda potti vesi ja aja see keema. Loputa tatar sõelal jooksva vee all puhtaks. Kui potis on vesi keema läinud, siis valage sinna puhtaksloputatud tatar. Lisage soola ja keetke ca 15 minutit.
2. Tatra keemise ajal tükeldage broilerifilee kuubikuteks. Ajage pann keskmisel kuumusel törtsukese õliga kuumaks ja praadige broilerifilee kuubikud läbi. Maitsestage soola ja musta pipraga. 
3. Lisage pannile mais, herned ja kuubikuteks lõigatud punane paprika ja segage kuumutades läbi.
4. Kui tatar on valmis, siis valage potist tatar ka pannile, lisage ca 100 ml magusat tšillikastet, maitske ja vajadusel timmige maitset lisades soola ja/või pipart, segage kõik korralikult läbi, keerake panni alt kuumus ära ja serveerige.
5. Head isu! 


Magusalt tšilline tatra - kana roog. 

 Ja siin on selle roa toitumisalane teave. Kokku tuli mul seda rooga 1 kg 480 g. Jagasin koguse viiega ja sain ühe portsu kaaluks 296  grammi. 


Ilma magusa tšillikastmeta. 
Magusa tšillikastmega. 
 Ja siin on selle toidu makrod (minu versioon ehk siis koos magusa tšillikastmega!) Juhuu! Mul õnnestus teha toit, mille rasvasisaldus ei löönudki normi lõhki! :P 
 Kusjuurs Fitlap-i retseptis oli soovitus panna 2 spl õli. Ma ei näinud vajadust. Niisamagi sain oma broileritükid praetud. Ja no küll ma päeva jooksul oma normi täis saan. Minuga seda probleemi juba ei juhtu, et oma päevast rasvanormi täis ei saa. 
 Süsivesikud on isegi koos selle magusa tšillikastmega peaaegu normis. Valku on toidus küll rohkelt. Seega, vabalt võib broilerifileed ka vähem panna ja tšillikastet võib ka tsutike vähem panna. Siis saab küll ideaalse toidu. :)




MINU KOMMENTAAR:
 Magus tšillikaste andis nii mõnusa õrnalt vürtsika maitse roale. Tatar oli mõnusalt mahlakas ning köögiviljad roas tegid roa värvilisemaks ja maitsvamaks. Kõht sai korralikult täis :)
Sellest saab kindlasti üks minu lemmiktoite! Plaan on edaspidi ilma tšillikastmeta teha. Niipalju suhkrut lihtsalt tõesti pole mõtet omale sisse süüa! Aga vahel harva ju võib ;) 
 Aga mis ometi toimub meie pakitud lihadega? Talleggi paki peal oli kirjas 557 grammi broilerifileed aga reaalselt oli seda seal vaid 540 grammi!!! No kuulge! +/- 17 grammi iga paki pealt vähem! On ahvid ausõna! Mitte, et mul 17 grammist kahju oleks aga asi on põhimõttes! 
 Kuna tegin toidu endale järgmiseks päevaks tööle kaasa võtmiseks ja hommikul sõin muud toitu, siis ei vaevunud toitu ilusti taldrikule sättima ja viisakat pilti tegema. Pildistasin rooga otse pannil. Nii saab ka aru, milline ta mul välja kukkus. Lihtsalt tõstsin portsu Lock'n'Lock karpi ja tööl soojendasin. 

 Otsustasin teha ka väikese kodutöö. Info sain Selveri lehelt. 
Millist magusat tšillikastet koju üldse osta tasuks? Vahel ju ikka tahaks sellega mõnd toitu pisut maitsestada. Minu arust teeb toidu nii maitsvaks! Kuigi nojah, suhkrut on nendes ikka röögatult palju! 
Santa Maria = 5 tl 100 g kohta
Thai Choice = 7 tl 100 ml kohta
Felix = 7 tl 100 g kohta
Lingham's = 12 tl 100 g kohta
Lingham's Thai = peaaegu 11 tl 100 g kohta

 Seega, kui ikka vahel väga tahaks magusat tšillikastet kasutada, siis võiks valida Santa Maria less sugar toote. Minul oligi teadmatusest mitte just kõige väiksema suhkrusisaldusega valitud. Edaspidi, kui vahel ostangi, siis valin Santa Maria oma.
 Mõistlik oleks muidugi üldse mitte kasutada :D 


Santa Maria Sweey Chili Sauce Less sugar. Pilt: Selveri lehelt. 
         Koostis:
Vesi, suhkur, tšilli (12%), küüslauk (6,5%), äädikas, sool, modifitseeritud tärklis, paksendaja (E415), hape (sidrunihape). 
Toitumisalane teave:
100 grammi kohta:
Energiasisaldus (KJ/Kcal)569,0kJ/136kcal
Rasvad (g)0,50
Süsivesikud (g)32,00
Millest suhkrud (g)28,00
Valgud (g)2,80

Hind Selveris 3.29 € (585 g) ehk 5,62 €/kg
Tegu on vähendatud suhkrusisaldusega tootega! 
Thai Choice Thai Sweet Chilli Sauce. Pilt: Selveri lehelt. 
         Koostis:
Suhkur (37%), vesi, punane tšilli (14%), äädikas, sool, paksendaja: modifitseeritud tapiokitärklis (E1414), küüslauk.
Toitumisalane teave:
100 ml kohta:
Energiasisaldus (KJ/Kcal)739,62kJ/176,77kcal
Rasvad (g)0,13
Süsivesikud (g)43,50
Millest suhkrud (g)37,93
Valgud (g)0,83


Hind Selveris 3.39 € (700 ml) ehk 4,84 €/l


PS! Siin on antud toitumisalane teave 100 ml kohta! 
100 ml = 113 g
Felix Sweet Chili Sauce. Pilt: Selveri lehelt. 
         Koostis:
Joogivesi, suhkur, marineeritud tšilli ( 10,3 % )( tšilli, sool,happesuse regulaator E260), marineeritud küüslauk (küüslauk,sool, happesuse regulaator E330), modifitseeritud tärklis,happesuse regulaator (E260), sool, säilitusaine (kaaliumsorbaat).
Toitumisalane teave:
100 grammi kohta:
Energiasisaldus (KJ/Kcal)686,2kJ/164kcal
Süsivesikud (g)40,00
Millest suhkrud (g)36,00
Valgud (g)0,60
Sool (g)2,50

Hind Selveris 2.99 € (855 g) ehk 3,50 €/kg
Rasva millegipärast polegi üldse märgitud?! 

Lingham's Ingveri - küüslaugu - tšillikaste. Pilt: Selveri lehelt. 
         Koostis:
Tšilli (30%), ingver (6%), küüslauk (6%), suhkur, veiniäädikas, sool. 
Toitumisalane teave:
100 grammi kohta:
Energiasisaldus (KJ/Kcal)1464,4kJ/350kcal
Rasvad (g)6,70
Millest küllastunud rasvhapped (g)0,70
Süsivesikud (g)73,30
Millest suhkrud (g)60,00
Sool (g)1,33
Hind Selveris 1.99 € (280 ml) ehk 7,11 €/l
Huuh! Suhkrut lausa 12 tl 100 grammi kohta! 
Lingham's Tai tšillikaste. Pilt: Selveri lehelt.
Koostis:
Tšilli (30%), suhkur, küüslauk, sidrun, veiniäädikas, sool.
Hind Selveris 1.99 € (280 ml) ehk 7,11 €/l
Samuti väga, väga suhkrurikas!

teisipäev, 20. veebruar 2018

Kanasalat ananassi ja karriga.


 Selleks retseptiks sain inspiratsiooni Maksi Köögist. Neil on tootevalikus sellise nimega salat (siin).


Kanasalat ananassi ja karriga. Foto: erakogu. 

Vaja läks:
1 karp Saaremaa jahutatud broilerifileed
1 spl oliivõli brolierifileetükikeste praadimiseks
soola broilerifilee maitsestamiseks
jahvatatud musta pipart broilerifilee maitsestamiseks
1 suur purk konserveeritud ananassi
100 g külmutatud herneid
100 g hapukoort
100 g majoneesi
1 tl karri maitseainet 


Saaremaa jahutatud broilerifilee. Pilt: netist. 
Ekstra neitsioliivõli. Pilt: netist. 
Himaalaja roosa sool. Pilt: netist. 
Jahvatatud must pipar. Pilt: netist. 
Ananassi rattad kerges siirupis. Pilt: netist. 
Härmavili rohelised herned. Pilt: netist. 
Laktoosivaba hapukoor. Pilt: netist. 
Hellman's majonees. Pilt: netist. 
Karri maitseaine. Pilt: netist. 























Valmistamine:
1. Tõsta paras kogus herneid sulama.
2. Tükelda broilerifilee väikesteks tükikesteks.
3. Kuumuta pannil õli ja vala brolierifilee tükid pannile. Maitsesta soola ja jahvatatud pipraga. Prae broilerifileetükid läbi. Jahuta.
4. Nõruta konservananass vedelikust ja tükelda parajateks tükkideks.
5. Võta suurem kauss ja pane sinna broilerifileetükid, ananassitükid ja sulanud herned.
6. Lisa salatile hapukoor ja majonees. Lisa karri maitseaine ja sega läbi. Lase pisut seista/tõmmata. 
7. Serveerimisel tõsta salat pokaalidesse ja kaunista petersellilehekestega. 
8. Head isu! :)


Kanasalat ananassi ja karriga. Foto: erakogu. 

MINU KOMMENTAAR:
 Millegipärast on Saaremaa jahutatud broilerifilee pakil kirjas 500 grammi aga tegelikult on 480 grammi ja törts mingit vedelikku. Miks ometi sinna vett pandud on?! Kui broilerifileetükid ära praadisin sain koguseks 300 grammi.
 Ananassi valisin odavaima müügiloleva. Täiesti normaalne toode. Kui ananassirattad ära nõrutasin vedelikust sain 270 grammi ananassi. 
 Katsetasin alguses 1/2 tl karriga aga jäi minu jaoks lahjaks. Suurendasin kogust poole võrra ja sain soovitud tulemuse. 
 Kindlasti saab ka värskete hernestega aga mul pole neid praegu kuskilt võtta. Härmavili herned olid mõnusalt magusad. 
 Superhea salat tuli välja. Hästi toitev ja väga maitsev. Soovitan!

 Ja siin on selle salati ühe portsu toitumisalane teave. Kokku tuli salatit 865 grammi. Jagasin koguse kolmeks ja sain 285 grammi - täitsa paras üheks portsuks.  


 Ma olen mõelnud ka lahjema majoneesi ja hapukoore peale. Kahjuks pole mina poes 10 %-list hapukoort müügil näinud. Võibolla ei toodetagi enam? Leidsin netist vaid sellise pildi. 


Pilt: netist. 

 Müügil on ka Felix-i Eesti kergeim majonees. Vaid 3 % rasva aga, kui lugeda millest see valmistatud on, siis no tänan ei! Lugege ise:

joogivesi, suhkur, modifitseeritud maisitärklis, rapsiõli, munakollasemass, sool, emulgaator (pulbertselluloos), lõssipulber, happesuse regulaator (äädikhape), toiduvärvid (titaandioksiid ja beetakaroteen), sinepipulber, säilitusaine (kaaliumsorbaat), muna lõhna –ja maitseaine


Felix Eesti kergeim majonees. Pilt: netist. 

Ja nüüd võrdluseks Hellmann's majoneesi koostis:

rapsiõli, vesi, äädikas, suhkur, munakollane (3%), sinep (vesi, sinepiseemned, äädikas, sool, vürtsid, lõhna - ja maitseaine, toiduvärv (karoteenid), antioksüdant (kaltsiumdinaatrium - EDTA)

Kusjuures munakollane on saadud õrrekanade munadest! Ilma säilitusaineteta!Ja purgil kiri: Pühendume jätkusuutlikult kasvatatud toorainest toodetud õlide kasutamisele. 
Kirjas on veel, et sobib taimetoitlastele. No see päris õige küll olla ei saa. Munakollane on ju sees. 


 Ühesõnaga enne söön rammusamat aga ehtsat toitu! 

PS! Uuendasin ka üht oma vana retsepti: Ülim kurkumsmuuti. Looduslik ja tervislik energiajook, kui vajate kevadväsimuse vastu "rohtu" :)

Ülim kurkumsmuuti. Foto: erakogu.