teisipäev, 5. märts 2019

Mallukale, kes on nõus enne sitta sööma, kui EKRE-t valima ja teistele temasuguse mõtlemisega inimestele. Kui ma 2016 aasta mais otsustasin blogima hakata, siis oli mul kindel plaan, et igapäevategemistest ja päevakajalistest sündmustest ma kirjutama ei hakka. Samuti üritan siit eemale hoida kõik negatiivse. Ma olen siiani sellest kinni pidada suutnud. Aga nüüd ma murran seda lubadust.  

 27. veebruaril kirjutas Mallukas oma Facebooki gruppi postituse: 
 Seda postitust hakati muidugi hoogsalt jagama ja nii jõudis see ka nende inimesteni, kes tema Facebooki grupi "Mallukas" liikmed ei ole. Ja nii jõudis see ka minuni. Lugesin .... ja ei uskunud oma silmi. Et nagu päriselt Eesti üks suurima lugejaskonnaga blogija niimoodi avalikult kirjutab?! 

 Mõtlesin, et kirjutan Mallukale ja küsin mis ajendas teda sellist postitust kirjutama. Aga ega ma sealt mingit mõistlikku vastust ei saanudki. Selline tüüpiline EKRE vihkaja stampvastus:  Ja veel:  Ma üritasin selgitada aga selle peale tuli vastus:  Ühesõnaga ta oli oma suhtumises nii kinni, et blokkis mu üldse ära. 

 Kuna ta postitust jagati Facebookis üsna usinasti, siis sai ta sellele ka kõvasti tagasisidet. 
 Kommentaare tuli meeletult palju ja ju ta ei pidanud sellele kommentaaride tulvale vastu, sest juba õige varsti oli see postitus kadunud. See olevat ta viimane kommentaar olnud:
 Ja kui temalt küsiti kuhu postitus kadus, siis väitis, et postituse kadumise taga on EKRE fännid: 

 Siis kirjutas uue postituse:

 Ja siis oma blogisse ka veel ühe:
 Järgmisel päeval selgus, et need polnud siiski EKRE fännid, kes postituse ära lasid kustutada, vaid ta tegi seda siiski ise: Kuna ta kasutas oma selles blogipostituses ka üht lõiku meie privavestlusest, siis kirjutasin selle postituse alla kommentaari aga seda ta üles ei lasknud. Lisan selle siis siia:

Ma imestan, et teile on tähtsam kahe meesterahva isekas soov kodu mängida, mitte nende kaksikute tunded. Mõelge korrakski nende laste peale! Mida nad tundma peavad! Kas teile meeldiks teadmine, et teid on toodetud nagu kaupa? Et teie lihane ema on teid maha müünud! Kasutage kordki empaatiavõimet! Mida need lapsed tundma peavad! Kas tõesti on see teie arust eetiline?! Te toetate ju inimkaubandust ja seega toetate ka kurjategijaid! Sest Eestis on muide inimkaubandus kuritegu! Ma üritasin teile eile selgitada aga teis endis on vihkamine nii sees! Kõik, kes ei mõtle nii nagu teie on idioodid. Te keeldusite vestlusest, sest te isegi ei taha üldse teistsugust arvamust kuulda. Mida see teie kohta näitab? Ma tahan nüüd näha kas teil on julgust mu kommentaar siia üles panna. Te kasutate siin minu kirjutatud tekstist tehtud screenshotti, mida ma teile eile privavestluses kirjutasin ja serveerite endale sobivas vormis.


 Mallukale vastati kommentaariumites üsna krõbedalt. Oli tõesti väga labaseid kommentaare. Ok, Mallukas ju võib eelistada sitasöömist EKRE valimisele aga see ei tähenda, et talle peab ilmtingimata sama labaselt vastama. Samas pole midagi imestada rahva sellise reaktsiooni peale. See puudutas ja solvas ikka väga, väga suurt hulka rahvast. Eile selgus, et neil valimistel toetas EKRE-t 100 439 inimest ehk 17,8 % kõigist hääletajatest! EKRE fraktsioon kasvas senisega võrreldes peaaegu kolm korda! Ja siis tuleb üks "arvamusliider" ja nimetab kõiki neid inimesi debiilikuteks! Mis reaktsiooni ta lootis saada? Ok, ta ei lootnud midagi. Tal lihtsalt puudub mõtlemis - ja analüüsivõime! 

 Tegelikult mind üllatas, et oli ka neid, kes Malluka sellise sõnavõtu heaks kiitsid. Ei kujuta küll ette mis nende peakestes toimub. Kas tõesti on peavoolumeedia propaganda suutnud ajud nii ära loputada, et oma peaga mõtlemisvõime on täiesti kadunud?! Nad on muutunud samasugusteks nagu Mallukas ja keelduvad üldse teistsugustest arvamustest. Ainult nende arvamus on ainuõige ja kõik, kes teisiti mõtlevad on debiilikud. 

 Aga vaatamata vastaste pingutustele EKRE-t igal võimalikul ja võimatul moel maha teha pole EKRE populaarsust suutnud kahandada üski provokatsioon, laim ega vale. On üritatud igati mustata ja maha teha aga loodetud tulemusele on järgnenud hoopis EKRE pidevalt kasvav toetus ja populaarsus. Ja pole ka ime. Iga vähegi mõtlev inimene on aru saanud mis mäng siin tegelikult käimas on. 

 Mõni võib nüüd küsida miks see kõik mind niiväga puudutama peaks. Ah Mallukas oli omas elemendis ja enne tegi ning siis mõtles. See ju tüüpiline käitumine tema puhul. Seda teavad ju kõik, kes rohkemal või vähemal määral tema tegemistega kursis on. Milleks üldse veel oma aega tema peale raisata? Aga ma tahaks neilt EKRE vihkajatelt küsida paari asja. Kui neil veel üldse on säilinud enda peaga mõtlemise võime. 

 Ja olgu siinkohal ka välja öeldud, et mina olengi üks neist Malluka mõistes debiilikutest, sest ma olen juba aastaid EKRE valija olnud. Ja mis veel kõige hullem. Ma olen lausa selle erakonna liige.

 2015 aastal enne valimisi hakkasin ma tõsisemalt mõtlema selle peale kellele oma hääl anda. Kuna mul polnud õrna aimugi, siis otsustasin, et teen seekord teisiti. Ei vali lihtsalt tuntumat /kuulsamat inimest, teadmata millise erakonna nimekirjas see inimene kandideerib või milline on selle erakonna maailmavaade ja tõekspidamised.
 Googeldades sattusin ma valimiskompassi peale ja otsustasin, et proovin. Tulemus oli nii ülekaalukalt ühe erakonna kasuks, et see tekitas minus kohe huvi. Mis erakond see selline on kellel on minuga samad põhimõtted ja maailmavaade?
 Googeldasin edasi ja sattusin erakonna lehele. Lugesin huviga ja tõdesin, et ma mõtlen ju samamoodi nagu nemad. Ja selsamal hetkel tundsin, et need on minu inimesed ning täitsin ära erakonnaga liitumise avalduse. Ma pole mitte kordagi oma otsust kahetsema pidanud. Nad jätkuvalt seisavad samade põhimõtete eest, kui mina! 

 Ma olen alati imestanud kuidas ennast sallivateks nimetavad inimesed kõike vaid nii oma mätta otsast näevad. Kuidas nad ei tahagi näha sügavamale ega proovigi mõista neid, kes ei mõtle samamoodi, kui nemad. Sallivad inimesed?! Tõesti?! 

 Põhilised EKRE vihkajate argumendid on, et me vihkame homosid. 
EKRE-l on sügavalt ükskõik, mida keegi oma magamistoas teeb. Seni kuni seda teevad kaks täisealist inimest omal vabal tahtel. Aga see neid enam ei rahulda. Nende nõudmised on järjest ja järjest suuremaks läinud ja nad nõuavad, et kogu ülejäänud ühiskond aktsepteeriks seda, kui uut normaalsust. Ja selle "ülla" eesmärgi nimel on vajalik juba lasteaialapsi õpetada, kui ok ja normaalne selline asi on. Kaks meest ei saa omavahel järglasi ja selline suhe ei saa kuidagi olla jätkusuutlik! 
 Aga isegi sellest neile veel ei piisa. Kaks meest, kes koos elavad nõuavad õigust ka lapsi adopteerida. Ja oleks nad adopteeriks siis lastekodust. Meie Eesti tuntuim homopaar oli oma soovides lausa nii egoistlik ja isekas, et nende jaoks polnud midagi ebaeetilist või kriminaalset omale lapsed osta!!! Nemad tahavad, peavad saama ja oma eesmärgi saavutamiseks vahendeid ei valita! Ei loe isegi see, et Eestis on meil inimkaubandus kriminaalkorras karistatav! 
 Ja ühiskond peaks heaks kiitma laste tootmise, müümise ja ostmise?! Et siis nüüd tänapäeval on normaalne ja igati aktsepteeritav, et ka lapsi saab osta kui tõukoeri?! Või kuidas teisiti sellist asja nimetada? On see siis kuidagi teistmoodi? 
 Arvatakse, et lapsed on rumalad. Mul oli ühe tuttava lapsega sel teemal vestlus. Oli uudis, et kaks meest, kes elavad koos said lapsed. Tekitab ju küsimusi. Ja ma selgitasin, et on olemas naisi, kes on nõus oma sündinud lapse(d) ära andma. Ja vastu saab ta selle eest raha. Selle peale ehmuti ja öeldi, et kas lapsi saab siis osta samamoodi, kui koerakutsikat. Aga mida see laps valesti ütles? Kas see siis pole nii? Ka lapsed saavad aru, et see pole õige ega normaalne. Milleks on vaja meeleheitlikult ja sunniviisiliselt üritada lastele selgeks teha vastupidist?! Et kasvatamegi uue põlvkonna südametuid ja kalke inimesi, kelle jaoks on igasugune inimlikkus tundmatu?!
 Ennast sallivaks nimetavatel inimestel puudub millegipärast võime näha asju teise nurga alt. Mida peavad tundma need toodetud, müüdud ja ostetud lapsed? Kas keegi kordki on mõelnud nende peale?! Kas te kujutate ette mida tunnevad need lapsed, keda lihane ema on hüljanud? Aga nüüd kujutage ette, mida peavad tundma need lapsed, kelle lihane ema on nad maha müünud täiesti võõrastele meestele, et need saaksid "täiuslikku" kodu mängida!!! Ja meil on inimesi, kes ei näe sellest mitte midagi ebaeetilist! Mis neist laste tunnetest eksole?! Minu jaoks on see üle igasuguse inimmõistuse piiri! Sellist asja lihtsalt pole võimalik taluda!
 Ja mis järgmiseks? Kuhu veel edasi?! Kas tõesti on igasugune inimlikkus siit ilmast kadunud? Kas selline on siis maailm kus te tahaksite elada? Mina ei taha! Ja õnneks ei ole sellise asjaga nõus ka EKRE! Nad on ainsad, kes saavad aru, et siin on probleem ja on selle teema üles võtnud!

 Teine teema, mida pidevalt ette heidetakse on pagulased. Miks me neid vihkame ja ei taha "paljukannatanud sõjapõgenikke" aidata? Miks ei tahetagi aru saada, et sealt tuleval massil ei ole tõeliste sõjapõgenikega mitte midagi ühist! Kas nii käituvad sõjakoldest pääsenud inimesed? Mitte midagi pole kuuldud nende "vaevatud sõjapõgenike" vägitegudest?! 
 Isegi peavoolumeedia ei suuda enam varjata ega pisendada nende kuritegude suurust ja julmust! Aga ikka on meil veel omajagu inimesi, kes näikse tõsimeeli uskuvat, et tegu on paljukannatanud sõjapõgenikega. Millal silmad avanevad? Siis kui juba ise jõhkra vägistamise ohvriks langenud oled?! Natuke hilja ei ole siis ärgata? Mallukal endal on kolm tütart kasvamas! Kas ta tõesti on nii naiivne ega mõista millise elu poole meie kodumaa liikumas on? Isegi pole kuulnud, kui hulluks on läinud olukord riikides, kus neid "paljukannatanud sõjapõgenikke" juba rohkem koos on? Miks ei taha ega suuda ta mõista, et oma "pagulaste" toetamisega suhtumisega toetab ta oma kodumaa ja oma laste ebaturvalisemat tulevikku. On see tervemõistuslik käitumine?! Milline ema soovib oma lastele sellist tulevikku?!
 End sallivaks nimetavatel inimestel on kahju neist "sõjapõgenikest" aga neil pole kahju iseendi lastest, kes kannatama peavad!
 Ja mitte kordagi ei ei tule pähe mõtet, et kustkohast võetakse see raha, et neid siin üleval pidada? Ja kui suured on need summad, mis neile kulub. Meil endil on Eestis lapsi, kes vajaks abi ja toetust aga nende jaoks meie riigil vahendeid ega raha ei jätku! On see siis õiglane?! Miks võõrad on tähtsamad, kui omad? Ma saaks veel aru, kui meil Eestis on elu kõik korras. Et meil poleks lapsi, kes peavad taluma tühja kõhtu ja elama külmas kodus. Miks ei suudeta näha meie endi abivajajaid?

 EKRE vihkajate stampvastuste hulka kuuluvad veel, et valimislubadused või majandusprogramm on absurdsed. Teadmata või huvi tundmata kes need välja töötanud on. Liiga raske mõista ja aru saada? Kas  olete kursis kui suuri summasid loobib riik lihtsalt mõtlematult tuulde? Ei tea ja ei viitsigi mõelda? Aga kritiseerima olete pädevad?! Prioriteedid on riigis paigast ära! Te ei kujuta ettegi, mida kõike saaks teha meie endi inimeste heaks. See on meie endi raha! Maksumaksjate raha, mida mõtlematult tuulde loobitakse. Me maksame usinalt makse aga kui palju me selle eest vastu saame? Riik ühe käega natuke midagi annab aga teise käega võtab selle tagasi. Lihtsalt raha ühest taskust teise tõstmine! Aga millegipärast ei saada ega tahetagi aru saada. 

 Tegelikult neid asju on veel palju, palju rohkem millega ma kuidagi nõustuda ei saa ja millega pole nõus ka EKRE. 
 Veel üks EKRE vihkajate teema on, et meie plaan on abordid keelustada. Tegelikkuses aga on meie eesmärk hoopis abortide rahastamine haigekassa poolt lõpetada. Teate, mis summad sinna kuluvad? Ja mida kõike selle raha eest teha saaks. Aga millegipärast eelistatakse laste vähi raviks raha rahvalt kerjata. Tundub tõesti mõistlik?!
 Lihtsalt mõistetamatu on, et veel tänapäeval on pereplaneerimise viisiks abordid. Mitmendal sajandil me siis õigupoolest elame? 

 Kas keegi pole kordki mõelnud miks meie vastased EKRE seisukohti maha teevad ja neid vales valguses näidata püüavad? Miks nad seda kõike niiiii meeleheitlikult teha üritavad? Aga mõelge. Mõelge kordki oma peaga. Mõelge, analüüsige. Ja kui te peale seda ikka veel leiate, et EKRE viib riigi hukatusse ja mis kõik veel siis mõelge veelkord. 


 Õnneks on hakanud sellest kõigest aru saama järjest rohkem inimesi. Ja see ongi põhjus miks EKRE populaarsus on nii kiiresti kasvanud. 
 Aga jätkuvalt on meil veel selliseid mallukaid, kes suudavad vaid näha enda mätta otsast.9 kommentaari:

 1. Julge samm. Nüüd saad puid alla nii, et vähe ei ole.
  Aga mõtted on ka minul samad ja arusaamad samad. Inimesed ei vaevu süvenema. Loetakse vaid pealkirju sisust ei hoolita.
  Ise võtsin lahti Ekre programmi ja proovisin pea iga tulises punktis aru saada mida täpselt silmas peetakse ja ei olnud üldse raske väga selgelt arusaadav.
  Just üks paljudest mis silma jäi ongi see abordi nn "keelustamine". Kus nad selle võtsid?! Selgelt ju kirjas, et ei oleks enam haigekassa poolt rahastatud va meditsiinilistel juhtudel. Kõik siis korraga kardavad, et kõikide vägistatud peavadsünnitama hakkama. Ja siis mul tekib jälle küsimus, et kes vägistab?! Alles ütlesite, et meil pole nende asjadega probleeme. Inimesed ei süvene ka iseenda juttu, siis pole vist mõtet lootagi, et nad prooviks arusaada teise jutust.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nagu ma aru sain, siis vägistatud läheksid jätkuvalt meditsiinilise põhjuse alla ka. Ehk siis ei pea need vägistatute hordid sünnitama. Tavaline vastus kõigil jah, et miks peavad vägistatud inimesed kannatama ja neid lapsi sünnitama. Suurem enamus aborditegjatest nüüd vägistatud ka ei ole ja lisaks on olemas ka sos pill, mis paljudel juhtudel siiski aitab. Praegu tehakse aborte lõdva randmega ja pärast kurnatakse haigekassat jälle , kui rasedaks enam ei suudeta jääda.

   Kustuta
 2. Väga julge ja hea postitus :) eks negatiivsuse laviiniks tuleb nüüd valmis olla... Õiget asja on läbi aegade alati rünnatud.
  Ise eemaldasin end tema lugejate hulgast. Mitte kohe selle esimese postituse peale aga kogu ülejäänud jama järel.

  Pole ma mingi räuskav ekrelane, siiani ma lugesin teda kogu aeg ja tema selline huumorimeel mulle isegi meeldib. Aga võtta väga suur osa eesti rahvast, kes soovivad seista rahvusriigi säilimise eest ning et lääne soodom ei tuleks meid vallutama, ning nimetada neid debiilikuteks... Kadus igasugune huvi tema tegemiste vastu.

  VastaKustuta
 3. Ma ei saa Sinuga rohkem nõus olla! Nii hästi kirjutatud. Super super super!

  VastaKustuta
 4. Ma pole kunagi Malluka vastu huvi tundnud. Samasugune mõttetu tegelane nagu Beebilõust. Kuid ma olen 37 pea-aegu ja ilmselgelt iibe mõttes kahjulik tegelane, kes ei kavatsegi paljunema hakata. Seekord, esimest korda elus ma lihtsalt ei läinudki valima.

  VastaKustuta
 5. Aga sa ju ei saa väita, et EKRE ninamehed endast meedias adekvaatse mulje jätavad. Näiteks hakkas Jaak Madison Malluka kommentaariumis täiesti labast kukepoksi pidama. Ei mingeid argumente ega arukat teksti. See tekst solvas seal pea igaüht, kes seda lugema juhtus. Kui erakond ei ole nii ebaadekvaatne, siis miks igaltpoolt mujalt vaadatuna see vastupidisena tundub?
  Mulle endale on kaa lastega 'kauplemine' vastumeelne aga, kui headel ideedel ja vajalikel otsustel ei ole sümpaatseid nägusi, siis jääb asi katki.

  VastaKustuta
 6. Jumal tänatud, et sa olemas oled, ma ei tea, kes sa oled, aga sa oskasid panna nii hästi sõnadesse selle kõige, mida ma olen üritanud seletada raevukatele EKRE vastastele, aga pole suutnud nii adekvaatselt selgeks teha!
  See lugemine oli nagu sõõm mõnusat värsket karsket õhku

  VastaKustuta
 7. Nii superhea postitus, pidin lausa enda fbki seinal ka jagama! Aitäh Sulle, et võtsid selle kokku!

  VastaKustuta
 8. Sattusin postitust lugema paar kuud hiljem aga vist pole veel teema leigunud.
  Tsiteerides teid ennast "Aga ma tahaks neilt EKRE vihkajatelt küsida paari asja. Kui neil veel üldse on säilinud enda peaga mõtlemise võime. "
  Tahtsin teada, et mida te EKRE vihkajatelt siis ikkagi küsida soovisite?
  ___

  Hirm tundmatu ees, hirm uue ees, hirm teemade ees, millest ei saada täpselt aru. Hirm on see, mis toidab konservatiivset poliitilist agendat(viide: Sirp"Poliitilise maailmavaate psühholoogia"). Teadlased (fun fact - akadeemikud on väga suures osas siiski vasakpoolsed) uurivad seda hirmu natuke lähemalt, mõtlevad, mis seda hirmu võiks tekitada, kuidas inimesed reageerivad ning kuidas seda hirmu üritavad taandada. Kõige lihtsam viis hirmust vabaneda ning paraku ka läbimõtlematum viis on hirmu tekitaja lihtsalt ära peita, eemaldada, lükata mulla alla, tõrjuda. See on see plaan A. Kõige loogilisemana tunduvam ning robustsem plaan.
  Aga mis siis kui on ka plaan B, C, D, E ja F. Sellised plaanid, mis vaatavad olukorda veidi lähemalt ning disainivad konkreetselt vastavalt olukorrale omase lahenduse?
  Ma pean siinkohal tunnistama, et jah, ma pole EKRE valija. (Samas ma pole ka ühegi teise erakonna vaadetega lõpuni sinapeal.) Sest, et nende välja toodud probleemid ning väljapakutud potensiaalsed lahendused ei ole minu arvates väga hästi disainitud. Tähtis on just see, et need lahendused oleksid just MEIE jaoks disainitud (mitte ei sarnaneks kahtlaselt ühe teise gigantriigi robustsetest lahendustest) Näen, et paljud probleemid on sisse imporditud, näiteks nagu abordiproblemaatika. Ja usun, et probleeme peab nägema kogu selle spektris, mitte ainult mustvalgena. Lahenduste pakkumisel võtma arvesse ühiskonnateadusi, ajalugu ja inimpsühholoogiat, see tähendab spetsialiste. Sest, et kes olen mina, et panna diagnoosi? Need on pelgalt minu arvamused.

  __
  Ma saan aru, et antud juhul on palju kindlam tunne kasutada neid kivisse raiutud vaateid kilbina kogu selle meediakära eest.. Aga ma usun, et meil on kokkuvõttes täpselt samad ideaalid - saavutada turvaline ja hea riik.

  Lihtsalt mina esitan omale tihti sellised testküsimused:
  - ega ma ei viibi kajaruumis?
  - kas minu infokanalites (ajakirjandus, youtube, twitter, raamatud, õppekeskond, kultuur) on esindatud erinevad arvamused ning kas ma olen võtnud aja, et nendesse süübida?
  - kas ma loen piisavalt teaduskirjandust?
  - kas ma analüüsin enda hirme?
  - ega ma ei kipu lahterdama inimesi ning kiirelt järeldusi tegema?
  - kui kursis olen ma ühiskonnateadustega?
  - mida ma teen igapäevaselt, et teha minu ümber olevat keskonda turvalisemaks, ilma et keegi selle arvelt kannatama peaks?
  - kas ma kontrollin informatsiooni, mis minuni jõuab?


  Minu jaoks tähtis aga ilmselt mitte teiste jaoks:
  - kas ma olen kursis eesti kaasaegse kunstiga ja kas ma olen piisavalt süübinud sellesse, et aru saada ? ( kunst on väga huvitav filter, mis kannab ette palju ühiskonna valupunkte)
  - kas ma õpin midagi iga päev?
  -----

  Kui on soovi, siis olen meeleldi nõus mõtteid veeretama: lind.erlend@gmail.com


  VastaKustuta